en-Solar plexus

12/02/2019


Stavba pankreasu

Pankreas sa nachádza pod žalúdkom v ohybe dvanástnika. Pečeň a žlčník leží vedľa jej hornej časti v pravom hypochondria; slezina je u jej dolnej časti v ľavom hypochondria.

Funkcia pankreasu

Pankreas je ako žľazou s vnútornou sekréciou, ktorá produkuje inzulín, glukagón a somatostatín, tak žľazou s vonkajšou sekréciou, ktorá vylučuje tráviace enzýmy. Inzulín je nevyhnutný pre vstrebanie glukózy do buniek, kde sa využíva ako zdroj energie pre väčšinu procesov, ktoré tam prebiehajú. Inzulín tiež umožňuje uloženie glukózy do pečene a Čakra solar plexu valov v podobe glykogénu. V období záťaže sa glukóza uvoľní do krvného obehu pôsobením adrenalínu a kortizolu Tieto hormóny majú teda opačnú funkciu ako inzulín.

Sila príťažlivosti

Srdcová čakra a solar plexus sú centrá želania reagujúce na energie, ktoré prichádzajú z astrálneho alebo emocionálneho tela. Kým je hlavným cieľom nášho života naplnenie potrieb osobnosti, prechádza srdcové čakrou len minimálne energie a väčšiu časť mieria dolu do solar plexu. Keď však dôjde k rozvoju vedomia duše, vzrastá energie prechádzajúcej srdcové čakrou a znižuje sa v nižších čakrách. Solar plexus funguje ako slnko; priťahuje k sebe všetko, čo je potrebné na dokončenie procesu tvorenia, ktorý začal v oblasti základnej a krížovej čakry. Keď sa "všetko potrebné" zhromaždí, dôjde k transformácii a nasmerovanie energie tak, aby sa dosiahli ciele osobnosti. Na úrovni telesného procesu sa to nazýva asimiláciou.
Slnko vysiela elektromagnetické žiarenie, ktoré dáva svetlo a teplo; svetlo je príťažlivá sila, zatiaľ čo teplo funguje ako transformátor. Glukóza ako zdroj energie je nevyhnutná pre vytvorenie transformačné kapacity vo fyzickom tele. To nám umožňuje prežiť, obnovovať sa a teda aj rast.

Sídlo emócií

Prianie osobnosti sa uspokojujú premenou energie myšlienky do emócií a ich prejavom. Emócie slúži ako magnet, ktorý k sebe priťahuje všetko, čo si prajeme: cítime sa šťastní - priťahujeme šťastie. Bohužiaľ sú želanie osobnosti často spojená s očakávaním a podmienkami a aj keď sú niektoré špinenie, musíme sa prispôsobiť aj okolnostiam, ktoré nie sú tak ideálne, napr .: "Som šťastný, len keď neprší" môže viesť k dlhým obdobím rozladenie, zvlášť keď si predstavíme typické anglické počasie! Vyjadrení nášho želania bez podmienok nám dovolí sa tešiť zo života v jeho plnosti a žiť úplne v prítomnosti, teda Som šťastný!
Možno teda povedať, že solar plexus je sídlom emócií. Je to oblasť, v ktorej sa nachádza ego (s malým "e") a súvisí so silou osobnosti čiže vedomím vlastnej ceny. Mnoho duchovných spoločenstiev venuje veľké úsilie snahe poraziť ego a úplne sa ho zbaviť. Ale sila, ktorá proti nemu bojuje, nie je nič iné, než ego samo v podobe osobnosti a čoskoro je jasné, že takýto boj je úplne zbytočný.

Ego jednoducho potrebujeme. Je to nástroj pre priania duše. Naše ego nám dovoľuje kráčať po našej ceste pevne a s dôverou. Bez neho by sme boli tak zbytočne skromní, že by sme premárnili drahocennú inkarnáciu.

Solar plexus je zdrojom podmienené lásky, zatiaľ čo v srdci sídli nepodmienená láska.

Osobnosť si kladie podmienky, aby si udržala svoj vplyv. Ak pristupujeme k osobnosti ako k potrebné a užitočné, ľahšie sa podriadi vedeniu duše, ako keď ju chceme zničiť. Potom prestáva zväzovať lásku podmienkami a začne dôverovať vo vyššiu silu.

Duchovný aspekt: ​​vlastné hodnota Vedomie vlastnej hodnoty je schopnosť oceniť seba samého len za to, že sme takí, akí sme. Ďalšie štádium vzťahujúce sa k srdcovej čakre, je naučiť sa sama seba milovať. Oba tieto aspekty spolu úzko súvisia, avšak cesta k láske musí prejsť najskôr ocenením vlastnej hodnoty. V našom bipolárnom svete vychádza vnútorné sebaocenenie z hodnotenia nášho vonkajšieho okolia ktoré čoskoro stráca svoju dôležitosť. To neznamená, že sa nemôžeme radovať z ocenenia alebo pozornosti, ale nie sme na nich závislí v otázke nášho vnútorného hodnotenia.

Najskôr teda potrebujeme prežiť vonkajšie ohodnotenie, čo je hlavným obsahom každého sebekratšieho rozhovoru: Ako sa máte? Čo robíte? Kde pracujete? Ste ženatý? Máte deti? "Atď. Identita je založená na vonkajších znakoch, vonkajším hodnotenie. Osobnosť potrebuje posilniť vedomie vlastnej ceny a preto k sebe priťahuje to, čo uspokojuje jej potreby.

To znamená, že hľadáme ocenenie, pozornosť, obdiv a sme so svojim výkonom spokojný len vtedy, ak sa nám dostane z vonkajšieho sveta kladnej odozvy.

Cieľom osobnosti je získať dôveru v seba samého bez závislosti na kladné odozve okolia. To nie je sebectvo ani egocentrizmus, ale plné prijatie nás samých s prežitkom vnútorného ocenenie. Odmietať to, čo sme, znamená odmietať nášho stvoriteľa. Akonáhle dosiahneme tento cieľ, je naším ďalším úlohou si uvedomiť priania duše a presunúť priťahujúcu silu z potrieb osobnosti na potreby duše. Pri tejto premene dochádza k presunu energie zo solar plexu do srdcovej čakry.

Na svojej ceste sa stretávame na astrálne úrovni vzťahujúce sa k sebahodnotenie s oboma pólmi.

Jedným pólom je človek ktorý sa snaží každému vyhovieť. Jeho identita je úplne závislá na tom, do akej miery ostatné poteší a ako ho ostatní potrebujú. Na druhom póle je "sebec", ktorý sa javí ako veľmi sebaistý a sebestačný. V skutočnosti ale nie je žiadne oddelenie, len dva body v jednom ohnisku. Oba typy majú nízke sebahodnotenie, ale jeden z nich to lepšie skrýva.

Keď pracujeme na úrovni solar plexu, môžeme prechádzať z jedného extrému do druhého alebo byť trvale v jednom a báť sa ukázať svoju druhú skrytú stránku. Prinajmenšom si môžeme uvedomiť, že naši skrytú stránku poznajú všetci okrem nás a že napriek tomu nás majú radi. Človek, ktorý sa snaží všetkým vyhovieť, sa desí predstavy, že by sa zachoval sebecky, ale ako už bolo povedané, jeho neustála potreba pozornosti, uisťovanie a lásky vedie k stavu, kedy sa stáva príliš zameraný sám na seba a môže byť ľahko manipulovateľný.

Manipulácia má vzťah ku všetkým trom dominantným čakrám (základné, solar plexu a krčné), kde je hlavnou témou kontrola.

Väčšinou je manipulácia nenápadná, vykonávaná zdvorilo a väčšinou k nej dochádza na emočnej úrovni. "Nikto sa na mňa nepríde pozrieť" - potom, čo rodina chodia na návštevy dvakrát denne. "Ja viem, že to so mnou nie je zaujímavé, že máš ďaleko zábavnejšie známe". "Neboj sa, trvá mi to síce štyri hodiny, než si urobím niečo na jedenie, ale chápem, že práca je prednejšia". "Bola som od strachu úplne chorá: celý deň si mi nezavolal!" A keď sa syn opýta, prečo mu teda nezavolala sama, typická odpoveď je: "Nechcela som ťa obťažovať". Všetky tieto výroky sa tieňom emocionálneho vydierania robia z hovorcu mučeníka, čo je veľmi obvyklé pre oblasť solar plexu a zaručuje to vyvolanie pocitu viny u príjemcu, ak má sám v oblasti solar plexu niečo nedoriešeného. Mučeník hovorí: "Aby som mal v spoločnosti nejakú cenu, musím trpieť".
"Nesmiem sa sťažovať", čo často odráža hlboko zakorenené rodinné náboženské predstavy typu: "Sme tu, aby sme trpeli, nie aby sme sa bavili". "Kríž" je málokedy odložený a nasleduje naprostej zdesenie, ak niekto ponúkne, že mučeníkovi uľahčí jeho bremeno a naložia si ho na chvíľu sám. Prvotným prianím tohto typu ľudí je starať o druhej. Je to obdivuhodná snaha a ja sama sa o to snažím. Ale keď je naša identita a sebahodnotenia závislé len na tom, či nás ostatní potrebujú, potom je starostlivosť zaťažená rôznymi podmienkami a môže to negatívne ovplyvniť aj jej kvalitu. Dávať a prijímať nepodmienenú lásku nie je ľahké.
Keď dávame zo srdca, nie je jednoduché odpútať dar, ktorý ponúkame, od akéhokoľvek očakávania.
Terapeut sa klienta, ktorý prichádza na ďalšiu návštevu, zvyčajne pýta, ako sa mu darí. Pokiaľ má nízke sebahodnotenie, potom odpoveď, že to nie je lepšie, príliš sebadôveru nezdvihne.
Okamžitá myšlienka býva: "Je to jeho vina. Mal robiť, čo som mu povedal ". A nasledujú ďalšie: "Vedel som, že sa nezmení. Poviem mu, aby sem už nechodil ". Alebo: "Tak dobrá. Zavriem svoju prax a budem si v pokoji meditovať! "Je to to isté ako v rodine, keď chceme, aby nám niekto pochválil našu prácu alebo nás uistil, ako nás miluje. Odpoveď málokedy zvýši dôveru a väčšinou je to ešte horšie, pretože sa človek hanbia, že sa vôbec spýtal. "Pristane mi to?" Smerom k unavenému a prepracovanému muži. "No áno, vždy ti to pristane. Bude už tá večera? "Tak upozorňujeme na dlhy, ktoré treba splatiť. Je to ako by sme vo chvíli dávania nahodili rybársky prút a chytili príjemcu za háčik, ktorý ho má upozorniť, že aj keď na jednej strane ide o darček, na druhej strane je ale potrebné niečo zaplatiť. "Po tom všetkom, čo som pre teba urobila , so mnou budeš takto konať? "" Nikdy mi nepoďakovali za darček, ktorý som im poslala ... niektorí ľudia naozaj nemajú žiadne vychovanie. "" Ja som im vždy pomohla - a kde sú teraz, keď ich potrebujem? "je veľmi ťažké vysvetliť takému opatrovateľský zameranému človeku, že nemá žiadne právo niečo očakávať. Ak niečo očakávame, znamená to, že je naša dávanie spojené s určitými podmienkami. Takýto háčik má za následok zášť a hnev z márneho očakávania. Bohužiaľ človek, ktorý chce byť stále milovaný, sa bojí dať najavo svoje negatívne pocity z obavy, že by to viedlo k scénam alebo to rozbilo rodinu. Skutočnosť, že spolu členovia rodiny nehovorí alebo sa častujú pohŕdavým či posmešnými poznámkami, problém nijako nerieši. V mysli rastie zlosť a negatívne ovplyvňuje úroveň vykonávané starostlivosti.

Skutočnosť, že spolu členovia rodiny nehovorí alebo sa častujú pohŕdavým či posmešnými poznámkami, problém nijako nerieši. V mysli rastie zlosť a negatívne ovplyvňuje úroveň vykonávané starostlivosti.

Príklad

Dcéra chodí navštevovať svoju nepohyblivú matku skôr z povinnosti ako z vlastnej potreby. Hnevá sa na nej, keď nie je pripravená na vychádzku a búcha pritom kolieskami stoličiek po schodoch dole. Na konci návštevy je stará pani vyčerpaná a dcéra otrávená. Z takejto návštevy nemá nikto úžitok. Bola vykonaná zo zlých dôvodov, a preto tiež zle dopadla. Opäť je riešením komunikácie. Ak však bola nedostatočná už roky, nie je ľahké zrazu ten balvan odvaliť. V tejto fáze sa hrá hra na obeť a prenasledovateľa. Obe účastníčky sa cíti ako obeť a žiadna nie je ochotná prerušiť kruh a "zachrániť" situáciu. Jediným riešením je pripustiť si svoje pocity a rozhodnúť sa, čo chcem naozaj ponúknuť. Potom sa môže situácia začať meniť. Možno tam budú nejaké slzy alebo zlosť, ale malo by sa o tom hovoriť, a nie to využívať ako prostriedku, ako na toho druhého zaútočiť. Skôr teda "mám zlosť" než "rozčuľuješ ma".
Nikto nám totiž nič nepôsobí, ak sa my sami nerozhodneme hrať úlohu obete. Je to neschopnosťou povedať "nie" zo strachu z odmietnutia, a tá vedie k stále sa opakujúcemu typu správania, kedy chceme každému vyhovieť. "Nechcem nechať druhej na holičkách" (aj keď sa to nehodí a som unavená). Takže to urobím, ale nie vždy s pozitívnym naladením. Niektorí ľudia tak skončí ako rohožka pri dverách s minimálnou sebaúctou, čo je následok nízkeho sebahodnotenia a prehnané snahy každému vyhovieť. Vo chvíli, keď povedia "nie", sa ich okolie zdesí: "Ako to, že nám zrazu nepomôže, keď nám dvadsať rokov vždy so všetkým pomohla?" Opatrovateľ je vystavený pocitu viny, čo väčšinou nevydrží a vráti sa k svojej úlohe. Pokiaľ ale nepodľahne, nájde sa pre rolu opatrovateľa za chvíľu iná osoba a na toho pôvodného sa čoskoro zabudne. To je tiež jedna z obáv ľudí opatrovateľského typu, že by mohol niekto iný vykonávať ich prácu rovnako dobre ako oni.
Potrebujú byť nenahraditeľní, a preto prechádzajú všetky choroby alebo nevoľnosti. Taký človek na otázku ako sa má, odpovie vždy, že dobre, aj keď ho niečo bolí alebo trápi. Sú to svedomití pracovníci a "dobrí chlapci a dievčatká". Úloha opatrovateľa nás môže doviesť k problému vzájomnej závislosti, kedy nás závislosť na poskytovanie starostlivosti privedie do kontaktu s ľuďmi, ktorí sú závislí na prostriedkoch zvyšujúcich sebahodnotenie ako je alkohol, gambling (patologické hráčstvo) alebo drogy.
Opatrovateľ vždy verí, že sa jedného dňa jeho partner zmení a snažia sa o neho starať ešte lepšie. Rozbitie tohto stereotypu vyžaduje odvahu a pochopenie, že situáciu nemožno takto ovplyvniť. V súčasnosti existuje mnoho svojpomocných skupín pre závislé, pretože sa jedná o veľmi rozšírený problém.
Opatrovanie druhé je kladne hodnotené a preto doteraz na zozname závislostí chýba.
Všetci sme do určitého stupňa na niečom závislí - od alkoholu, hranie, drogách, prácu, venovaný starostlivosti atď .; to, či človek potrebuje pomoc, sa vyjadruje stupňom závislosti. Nie je však bohužiaľ ľahké byť objektívne v prípade vlastnej závislosti.
Ak sme dychtiví ostatným pomáhať, máme solar plexus široko otvorený a nasáva ako špongia všetku energiu, ktorá je v našej blízkosti.
Ľudia tohto typu sú často na sklonku dňa vyčerpaní, pretože jednak nazbierali rôznou pozitívnu aj negatívnu energiu a jednak sa na nich priživujú "energetickí upíri". U opatrovateľských profesií je bežné, že sa klient cíti po sedení výborne a terapeut je vyčerpaný. Jedným z dôvodov, prečo sa schovať za písací stôl alebo do bieleho plášťa, je snaha ochrániť sa pred únikom energie zo solar plexu.
Čím je človek pod väčším tlakom, tým viac sa snaží pomáhať a k tým väčšiemu vyčerpaniu to nakoniec vedie. Nakoniec dôjde k syndrómu vyhorenia, prázdnote, čo sa týka krčnej aj základnej čakry. V takom prípade je potrebné naopak poskytnúť starostlivosť vyčerpanému opatrovateľmi, a to môže, spolu s uzdravujúcim pôsobením času, napraviť spôsobené škody. Opatrovateľ býva veľmi citlivý na poznámky okolia a môže sa stať aj paranoidné v tom zmysle, že jeho myšlienky prináležia ostatným.
Prianie vyhovieť môže viesť k správaniu typu chameleóna, kedy sa citlivosti solar plexu využíva pre zistenie, čo si druhý človek želá. Je to nebezpečná líra, pretože môže viest k úplnej strate seba samého. Mnoho ľudí podvedome hrá túto hru a ocitajú sa tak zcelamimo kontakt so svojou vlastnou vnútornou pravdou. Citlivosť vzhľadom k druhým ľuďom vedie k neschopnosti sa vystaviť prostredia, ktoré nie je energeticky vyrovnané.
Dochádza k tomu napr. U ľudí s rozvinutými parapsychologickými schopnosťami, ktorí používajú solar plexus ako anténu pre prijímanie jemných energií.
Veľmi zle znášajú, keď sú v nestabilnom prostredí alebo keď sedí vedľa niekoho, kto je energeticky nevyrovnaný. Títo ľudia sa musia naučiť, ako sa ochrániť alebo ako si toto centrum uzavrieť a radšej sa spoľahnúť na svoju intuíciu pomocou srdcovej a korunnej čakry, než na svoje "brušné" pocity zo solar plexu. Na druhej strane spektra sú ľudia, ktorí sa javí ako sebci , Vždy zabezpečujúci predovšetkým vlastné potreby. Zistila som, že je to získaná vlastnosť, vybudovaná počas mnohých rokov pocitov nepatričnosti a nízke sebadôvery. V mnohých prípadoch napomáha k zdvihnutiu sebadôvery alkohol a stáva sa súčasťou každodenného programu. Je veľmi ťažké zbúrať hradby, ktoré sme si postavili aby sme ochránili zraniteľné vnútorné jadro. Možno to dosiahnuť len zvýšením vnútornej dôvery, takže sa potom cítime natoľko bezpečne, že odstránime múry vlastnými rukami. Ten, kto skutočne verí vo svoju vlastnú cenu, to nemusí každému vykladať. Títo ľudia vystupujú otvorene a objektívne. Potreba sa vychvaľovať alebo si robiť reklamu odhaľuje chorú sebadôveru túžiaci po opätovnom uisťovaním a podpore. Nízke sebahodnotenie znamená, že je ťažké požiadať o pomoc alebo o splnenie svojho želania. Takáto žiadosť odhaľuje nejakú nedostatočnosť alebo slabosť, a preto je potrebné si také veci nechať pre seba. Ľudia tohto typu si nikdy nesťažujú: radšej znášajú akýkoľvek typ zneužívania, než aby "zranili ostatné". Niekedy majú na sebe obrovské bremeno, ktoré odhodlane znášajú, namiesto aby sa postavili proti tým, ktorí ich utláčajú. Vyhýbajú sa konfliktu za akúkoľvek cenu a snaží sa udržať pokoj a mier. Nakoniec dôjde k vnútornému duševnému boji medzi snahou starať a pocitom, že ho ostatní využívajú: "Hrozne ma hnevá, ale nechcem mu nič povedať, pretože je tak náladový". "Vadí mi, akým spôsobom ma využíva, ale nechcem ju rozčúliť". Ak sa opatrovateľ neodhodlá prehovoriť a riskovať konflikt, situácia sa nezmení. Vo väčšine prípadov nie je reakcia alebo konflikt o nič horší ako pôvodný patová situácia ..

Ľudia s nízkym sebahodnotením bývajú dobrými poslucháčmi. Počúvajú, ale sami nehovoria, pretože majú pocit, že nemajú čo povedať; nechcú ostatní obťažovať a majú strach, že ich nebude nikto počúvať. Keď však dostanú priestor sa prejaviť, nie sú k zastaveniu a pokračujú bez ohľadu na ostatné. Teraz je na ich poslucháčoch, aby zaujali pozíciu odrážajúce ich vlastné sebadôveru, kde si stanovuje hranice, koľko času a energie sú v tejto situácii ochotní určitému človeku venovať. Nie je nezvyčajné, že sa takáto situácia mnohokrát zopakuje a že nový poslucháč je vždy uistený, že je jediný, komu je možné veriť, čo môže samozrejme boľavé, nedostatočné ego tiež pozdvihnúť.
reč tela
Solar plexus je čakra, ktorá najčastejšie potrebuje ochranu, pretože touto oblasťou človek vníma zmeny vibrácie v atmosfére, najmä ak sa týkajú emócií Ruky skrížené na žalúdku môžu znamenať rozvážnosť, ale dôležitejšie je, ak k tomu dôjde mimovoľne, po osobnej otázke. V tom prípade to odhaľuje citlivosť na určitú tému zasahujúce do sebahodnotenia a potrebu ochrániť sa pred ďalšou bolesťou. Ako už bolo povedané, solar plexus si chránime bežne vtedy, keď sedíme za stolom.
Pokiaľ si chcete s niekým otvorene porozprávať, požiadajte ho, aby odišiel od stola a prehovoril si s vami zoči.
Objemné "pivné brucho" tiež chráni solar plexus a často ho vidíme u ľudí, ktorí sú navonok samoľúbi a sebaistí, ale vnútri skrývajú nízke sebahodnotenie a nedostatok sebadôvery.
Mnohým dodáva sebadôvery alkohol, ale je to barličkou, nie skutočnosť. Nahliadnuť pravdu zvyčajne znamená barličku odhodiť, ale dôjde k tomu len za predpokladu, že je človek pripravený si vybudovať vnútornú sebadôveru. Pojedanie sladkostí vedie tiež k ukladaniu tuku v oblasti solar plexu, najmä u žien. Keď sa cíti depresívne, v napätí alebo nemilovanej, rieši to jedlom. Najbežnejším maškrtou je čokoláda, ale bývajú to akékoľvek sladkosti. Alebo treba škroboviny, chleba, koláče, atď., Ale výsledok je vždy rovnaký. Miesto lepšieho sebaocenenie sa potom človek cíti previnilo a skľúčené z toho, že priberá. Jedení sladkostí je obzvlášť rozšírené u ľudí, ktorí o veciach nechcú hovoriť z obavy, že to vyvolá konflikty. Náplni si teda ústa a nemôžu prehovoriť.
Cesta k prelomeniu tohto spôsobu správania vyžaduje:
a) Uvedomiť si, čo a aké situácie najčastejšie vedú k pojedaniu sladkostí.
b) Rozhodnúť sa pre zmenu a zvoliť si, že budeme radšej hovoriť, než svoje emócie skrývať.
c) Nahradiť maškrtenie inou činnosťou, ktorá zamestnáva ruky. Ak musíte jesť, vyberte si potraviny, po ktorých sa nepriberá. Tento problém je bežný najmä u žien, ktoré posudzujú veci často kritickejšie ako muži, ale nie sú schopné sa jasne a objektívne vyjadriť. Veľmi užitočné pre nich môžu byť kurzy asertivity.

Choroby súvisiace so solar plexom
Vždy zabezpečujúci predovšetkým vlastné potreby. Zjistila som, že je to získaná vlastnosť, vybudovaná počas mnohých rokov pocitov nepatričnosti a nízke sebadôvery. V mnohých prípadoch napomáha k zdvihnutiu sebadôvery alkohol a stáva sa súčasťou každodenného programu. Je veľmi ťažké zbúrať hradby, ktoré sme si postavili aby sme ochránili zraniteľné vnútorné jadro. Možno to dosiahnuť len zvýšením vnútornej dôvery, takže sa potom cítime natoľko bezpečne, že odstránime múry vlastnými rukami. Ten, kto skutočne verí vo svoju vlastnú cenu, to nemusí každému vykladať. Títo ľudia vystupujú otvorene a objektívne. Potreba sa vychvaľovať alebo si robiť reklamu odhaľuje chorú sebadôveru túžiaci po opätovnom uisťovaní a podpore. Nízke sebahodnotenie znamená, že je ťažké požiadať o pomoc alebo o splnenie svojho želania. Takáto žiadosť odhaľuje nejakú nedostatočnosť alebo slabosť, a preto je potrebné si také veci nechať pre seba. Ľudia tohto typu si nikdy nesťažujú: radšej znášajú akýkoľvek typ zneužívania, než aby "zranili ostatné". Niekedy majú na sebe obrovské bremeno, ktoré odhodlane znášajú, namiesto aby sa postavili proti tým, ktorí ich utláčajú. Vyhýbajú sa konfliktu za akúkoľvek cenu a snaží sa udržať pokoj a mier. Nakoniec dôjde k vnútornému duševnému boji medzi snahou starať a pocitom, že ho ostatní využívajú: "Hrozne ma hnevá, ale nechcem mu nič povedať, pretože je tak náladový". "Vadí mi, akým spôsobom ma využíva, ale nechcem ju rozčúliť". Ak sa opatrovateľ neodhodlá prehovoriť a riskovať konflikt, situácia sa nezmení. Vo väčšine prípadov nie je reakcia alebo konflikt o nič horší ako pôvodný patová situácia ..

Choroby súvisiace so solar plexom

1) Cukrovka

Sú dva typy diabetických pacientov; jedni potrebujú inzulín, pretože ich ťažkosti súvisia s problémom autoimunity (produkcia protilátok proti vlastnému organizmu) a druhí, ktorých bunky už nereagujú na vlastné inzulín a preto glukóza nemôže preniknúť cez bunkovú membránu.
Druhý typ sa často objavuje u starších ľudí, ktorí mali celý život vysoký príjem cukru vďaka jedení sladkostí. Telo sa jednoducho stalo voči cukru imúnna. U oboch skupín pozorujeme sklon potláčať emócie a nikdy si nesťažovať, čo je vidieť aj na ich prístupe k prísnej diéte a lekárskym vyšetrením. Môže to však viesť k citovej manipulácie, zvlášť v blízkych vzťahoch.
Často majú tiež nedostatok sebaúcty, čo sa prejavuje buď jednoznačnými názory a dogmatizmom, kedy s nimi musia všetci súhlasiť, alebo nedostatkom vlastného názoru. Ďalším ich problémom sú problémy s vytvorením bezpečného partnerstva, ktoré vedú k závislosti na rodičoch a v detskom veku sa to naopak prejavuje ako zjavná nezávislosť. Diabetici sa potrebujú naučiť, ako vyjadrovať svoje pocity vyváženým spôsobom a uvedomiť si svoju vlastnú hodnotu. Prípady spôsobené autoimunitné reakcií sú zložitejšie a budeme o nich hovoriť v kapitole venovanej srdcovej čakre.

2) Iné choroby pankreasu

Pankreas je zdrojom nielen inzulínu, ale tiež tráviacich enzýmov, ktoré jedlo rozkladajú na spracovateľné kúsky. Trávenie prebieha v ústach, žalúdku a v tenkom čreve. Bez potrebných enzýmov trpíme zažívacími poruchami a jedlo môže prechádzať tráviacim systémom nezmenené, čo sa prejavuje ako hnačka so svetlou, mastnú stolicou, nevoľnosť, nadúvanie a plynatosť. Z ezoterického pohľadu to znamená, že je človek zahltený zážitky, ktoré nestrávil a nie je schopný sa s touto situáciou vyrovnať. Takí ľudia sa potrebujú naučiť, aby si nebrali "väčšie sústo, než môžu stráviť" a potrebujú si uvedomiť, že namiesto toho, aby sa nechali zavaliť, by si mali veci rozdeliť do menších úloh, s ktorými sú schopní si poradiť. Enzým funguje ako katalyzátor a preto zostáva nezmenený, bale pôsobí zmeny vo svojom okolí. Všetci terapeutibať už majú akékoľvek zameranie, by mali byť takými enzýmy, t. J. Vykonať svoju úlohu a zostať citovo nezávislými
Pankreatitída (zápal pankreasu): je porucha, kedy dôjde k zápalu pankreasu a enzýmy sú voľne vylučujú do krvného obehu a do tkaniva okolo pankreasu, ktorú začínajú tráviť. Táto choroba sa objavuje často po prežitie nejakého traume, telesného i duševného, ​​a dochádza k nej aj u ľudí s vysokou spotrebou alkoholu. Z ezoterického pohľadu poukazuje na potlačenie emócií zvlášť strachu u veľmi citlivých osôb. Aby sa opäť nastolila rovnováha, je potrebné ich povzbudiť na spracovanie a uvoľnenie emócií.

3) Choroby pečene

Pečeň má mnoho funkcií. Je to hlavné detoxikačné centrum v tele a vyrába pre telo vitamínmi a proteíny. Je to tiež hlavné centrum spracovanie potravy, kde dochádza k ich premene na energiu a kde sa ukladá pre ďalšie použitie. Na emočnej úrovni sa však bohužiaľ neukladá len pozitívnej energie, ale aj tá, ktorá je pre telo negatívne. Najhoršie z nich -čo sa týka funkcie pečene- je potlačený hnev.
Tento problém je veľmi rozšírený na celom svete, a to aj v spoločnostiach, kde je prejav negatívnych emócií bežný. V takom prípade dochádza k tomu, že sa zlosť vo svojom prejave zo strachu nevyvolávať ďalšie ťažkosti zameriava na všetko možné, len nie na problém, ktorý ho spôsobil ... syndróm opatrovateľa.
Potlačené emócie spôsobujú v pečeni nerovnováhu, únavu a poruchy zažívania. Stretla som sa s prípadmi hepatitídy, kde nebola nájdená žiadna organická príčina, ale choroba sa prejavila po udalosti, kedy pacienti cítili veľký hnev a zášť, ale potlačili ho, aby nedošlo ku konfliktom. Keď sa nahromadí toxíny hnevu, potom môžu potraviny, ktoré majú samy o sebe tiež toxický účinok, ako napr. Alkohol, tuky, káva, čaj a sladkosti, viesť k ďalšej energetickej nerovnováhe v pečeni. Ľudia s týmito ťažkosťami, najmä ak majú orieškovo hnedé alebo zelené oči, by mali prejsť na jednoduchú stravu a zároveň sa snažiť nejako spracovať svoj potlačený hnev.

4) Žlčové kamene

Pečeň produkujú žlč, ktorá sa zhromažďuje v žlčníku. Žlč je potrebná pre rozloženie tukov v dvanástniku, aby mohli byť strávené a vstrebané pre potreby tela. Žlčník pracuje ako spojovací článok medzi pečeňou a črevom. Ezotericky sú tiež spätá s prianím ostatným vyhovieť a potlačenú ľútosťou alebo zlosťou, čo vedie k nerozhodnosti. Nakoniec sa hnev ukladá do pripravenej nádoby, do žlčníka, aby ste jedného dňa, až sa rozhneváme, mohli tie kamene vybrať a po niekom ich hodiť!
Bohužiaľ, keď je žlčník chirurgicky odstránený, začnete hromadiť opäť ďalší exempláre tam, kde je to len možné. Ľudia s týmito problémami potrebujú, aby si uvedomili nielen svoju potrebu ostatným vyhovieť, ale aj svoj hnev. Tak sa môžu naučiť sa stiahnuť a robiť len to, čo chcú urobiť skutočne od srdca a nie z pocitu viny alebo povinnosti. To chce čas a človek potrebuje ubezpečenie, že je veľmi nepravdepodobné, že by sa stal úplne nedbalý ... to nie je v jeho povahe.

5) Peptický vred

Vred je poškodenie povrchu sliznice, či už v žalúdku, na črevách alebo na koži. Sú dva typy peptických vredov- dvanástnikové a žalúdočné. Toto sú ich charakteristiky

A) dvanástnikové vred

Bolesť sa u tohto typu vredu zvyčajne dostavuje 2 - 4 hodiny po jedle. Niekedy je to neskôr, s typickým priebehom kedy sa človek prebudí vo dve hodiny v noci a musí si ísť vypiť trochu mlieka a zjesť sušienku. Z psychologického pohľadu sa jedná o ľudí veľmi svedomité, ktorí starostlivo vykonajú čokoľvek, bez toho aby si sťažovali Navonok sa zdá , že sú dôveryhodní a spoľahliví; vnútri sa však obávajú, že nedosiahnu očakávané úrovne a nebudú za svoje činy pochválení. Uprostred noci alebo večerného odpočinku sa ozvú ich úzkosti a starosti a "prehrizú" sa von z útrob, dávajú o sebe vediet. Konečným dôsledkom dvanástnikového aj žalúdočného vredu je perforácia. Ľuďom tohto typu možno pomôcť tým, že je naučíme hovoriť o svojich pocitoch alebo je prinajmenšom popísať, ako idú spať. Takto môžu objektívnejšie zhodnotiť svoje obavy a rozhodnúť sa pre konkrétne činy a nedovoliť problémom, aby v mysli narastali. Je dobré sa pozrieť na otázku potreby byť užitočný a byť dokonalý a urobiť potrebné kroky na uvedemeniu si svoje vlastné vnútorné hodnoty a možnosť byť nedokonalý.

B) Žalúdočné vred

Ľudia s týmito problémami sú veľmi odlišní. Bolesť nastáva spravidla bezprostredne po jedle. V minulosti mohli mávať záchvaty gastritídy spôsobenej tučnými jedlami, alkoholom, korením, kávou, fajčením a stresom. Najčastejšou príčinou ťažkostí býva stres: pretože počas pôsobenia adrenalínu (ku ktorému dochádza ako reakcia na stres) je obmedzené zásobovanie krvou a tráviacimi enzýmami, znamená to, že relatívne nechránená sliznice žalúdka môže byť týmito toxickými látkami ľahko poškodená. Z psychologického pohľadu sú ľudia s týmto príliš starostliví a namiesto toho, aby sa úzkosti zbavili, skladujú ju v žalúdku. Čiastočný dôvod je v strachu otvorene o nej hovoriť, ale často je úzkosť natoľko súčasťou ich samotných, nižšie by nevedeli, čo majú robiť, keby si nerobili starosti. Sú dokonca na svoju starostlivosť pyšní a trávia hodiny tým, že sa o niečo alebo o niekoho strachujú.Také im by pomohlo, keby uvoľnili svoje starosti tým, že o nich budú hovoriť alebo je budú písať, ale v mnohých prípadoch je ešte dôležitejšie im radšej ponúknuť inú identitu, než je povzbudzovať v ich spôsobe myslenia. Zábrany, ktoré majú, tesne súvisia s krčnej čakrou.

6) priškrtenie prietrže a pálenie záhy

Tieto dve ťažkosti sa môžu prejavovať spoločne. K priškrteniu horizontálnemu polohu dochádza, keď časť žalúdka prejde vďaka ochabnutosti bránice až do hrudnej dutiny. Znamená to, že obsah žalúdka tam nie je pevne zadržiavaný a potrava a kyseliny sa môžu vracať hore do pažeráka. K návratu potravy do pažeráka a pálenie záhy dochádza aj vtedy, ak je žalúdok pod tlakom, napr. V tehotenstve, pri obezite alebo v prípade tesného odevu (keď sa nosili korzety).

Ezotericky to ukazuje na spojenie medzi solar plexom a krčnej čakrou a odhaľuje nedostatky vo vyjadrenie pocitov, prehĺbené starostlivú povahou. Odpoveďou na tento problém je spracovanie úzkosťou, či už výslovné alebo vo forme myšlienok (alebo si rozopnúť tesný korzet a schudnúť!).

7) Celiakia

Následkom tejto choroby dochádza k nedostatočnému rastu klkov tenkého čreva. Klky dosahujú bežne veľkosti prsta a to zväčšuje plochu, kde dochádza k vstrebávaniu natrávenej potravy. Najčastejšou príčinou ťažkostí je nadmerná citlivosť na lepok, ktorý je obsiahnutý v rôznych zrnách vrátane pšenice. Vyloučení blepku z potravy vedie k obnoveniu črevných klkov.

Ezotericky sa neschopnosť vstrebávať potravu vzťahuje k neschopnosti alebo nechuti prijímať skúsenosti, ktoré môžu byť zraňujúce. To vedie na telesnej úrovni k hnačke ako pokuse tela odstrániť niečo, čo je nepríjemné. Tým, že neprijmeme určité skúsenosti, však bohužiaľ prídeme o cenné poznatky a rovnakej situácie sa budú objavovať znova a znova a prinášať sebou ďalšiu bolesť a neistotu. Nehľadiac na celiakiu je veľa ľudí, ktorí sú duchovne podvyživení, pretože nie sú schopní prijať od života lekcie, ktoré sú síce bolestivé, ale vedú k väčšej slobode a radosti.

8) Choroby sleziny
Slezina je súčasť hlavného imunitného systému a podieľa sa na produkcii protilátok, vylučovanie splodín a odstraňovanie starých buniek z krvi. Skutočná slezina nezodpovedá presne slezine, ktorá sa opisuje v orientálnej medicíne. Tam sa hovorí o tom, že sa slezina podieľa na premene jedla na energiu a reguluje obeh krvi. Na emočnej úrovni má slezina súvislosť s zamyslenosťou, a kde je teda stagnácie myslenie, tam je tiež stagnácia trávenie a krvného obehu.
Z ezoterického pohľadu s fyzickou slezinou súvisí energetické centrum. To prijíma priania energiu, základné životné silu obsiahnutú vo všetkom živom, cez ktorú je človek spojený so svojím okolím. Jc možné povedať, že slezina riadi procesy pod bránicou, zatiaľ čo srdce riadi oblasť nad ňou. Pokiaľ dôjde v tejto oblasti k nerovnováhe, objaví sa pocitmi osamelosti alebo nepriateľstvo voči zvyšku sveta. Môže dôjsť ku skreslenému vnímaniu toho, čo sa ponúka a nedostatku dôvery. Pomoc je potrebné zamerať na to vidieť veci, aké skutočne sú, obnoviť spojenie so svetom a dovoliť životnú energiu opäť voľne prúdiť.

Cvičenie na harmonizáciu solar plexu

1) Napíšte zoznam svojich šiestich schopností, na ktoré ste hrdí a potom napíšte Bohu svoj životopis, kde uveďte, prečo by vás mal zamestnať.

2) Uvedomte si svoju potrebu byť potrebný. Pochopte, že si zaslúžite lásku len preto, že to ste vy.

3) Rozhodnite sa, že pocity sú vašim vlastníctvom a nenechajte sa nimi zaplaviť. Uvedomte si ich prítomnosť a potom sa rozhodnite, či si prajete byť "naštvaný, náladový, žiarlivý, smutný atď.", T. J. Či sa chcete so svojimi emóciami stotožniť alebo na seba pozerať ako na niečo viac než len pocity a ísť vpred. Ak sa rozhodnete zostať so svojimi emóciami, čo od tohto prístupu očakávate?

4) Ak sa rozhodnete sa zmeniť, je potrebné najprv svoje pocity vyjadriť. To možno urobiť tak, že napíšete list, ktorý nikdy nepošlete (dokonca aj tomu, kto už zomrel), s niekým si o veci pohovoríme, uvoľníte svoj hnev mlátením do vankúša a krikom (výborne sa to robí v aute) alebo jednoducho vezmete späť svoju silu, akceptujete situáciu a necháte pocity odísť. Nemôžete zmeniť druhej, ale môžete zmeniť spôsob ako si prajete žiť. Keď ste v situácii, kedy sa cítite emóciami zavalení, urobte niečo, čo zmení momentálnej atmosféru, t. J. Choďte si dať kávu, pustite si hudbu, umyte si ruky atď. To utlmí situáciu a malo by nasledovať pokojné, ale úprimné vyjadrenie vašich pocitov. (Potlačenie vyčerpá vašu energiu a je ďaleko ťažšie je neskôr vyjadriť.)

5) Rozhodnite sa jednať bezpodmienečne a bez pocitu viny alebo strachu, že budete sebeckí. Pravá nepodmienená láska na úrovni duše je obojstranne výhodná.

6) Pomôžte a poraďte len vtedy, ak ste o to požiadaní. Nehľadajte naplnenie svojich potrieb u tých, ktorí vašu pomoc nepotrebujú. Boli by ste len sklamaní a skľúčení.

7) Ak je pre vás ťažké vyjadriť svoje pocity, vedome začínajte vždy slovami "cítim". A veďte si denník, kde si zaznamenáte svoje pocity, nielen denné udalosti.

8) Ak ste citliví a ostatné vás ľahko pripravia o energii, predstavte si medzi vami zrkadlo a radšej nechajte všetku negatívnu energiu odraziť sa späť, než ju nechať vstúpiť do vášho solar plexu. Všetka energia, ktorá sa sústreďuje v tejto oblasti, môže byť vizualizovaná a odoslaná z tela preč nohami do zeme. Krajina je hlavný transformátor a premení negatívne energie v niečo pozitívnejšieho.

9) Ak sa dostanete do ťažkej situácie alebo cítite stres, zakryte si solar plexus a využite ostatné čakry. Majte pritom nohy pevne na zemi. Môžete si túto čakru ochrániť aj pomocou kryštálu (vyčistite ho potom) alebo rukami, ktoré sú vhodnými nástrojmi ochrany. po prežitie takejto vyčerpávajúcej situácie vám pomôže tečúca voda, teda napr. umytie rúk a zmena pozitívnych iónov na negatívny.

10) Opýtajte sa sami seba, prečo ste tak citliví a snažte sa rozvíjať lepšie sebahodnotenie. Trebárs je čas povedať "nie" v situáciách, ktoré vás stresujú. Alebo treba čas vyjadriť svoju mienku a nezostať ticho.

11) Ak sa cítite prázdni a bez nápadov, použite žltú, farbu solar plexu, aby vám zdvihla energiu. Na druhej strane príliš veľa žltej môže viesť k vyčerpaniu. Potom je vhodné použiť zelenú a modrú, aby pomohli znavunastolit mier a uzdravenie.
Zhrnutie troch nižších čakier
Základná čakra je centrum vôle osobnosti a stane sa nakoniec príjemcom vôľa duše (Otca / Ducha).
Krížová čakra súvisí s tvorivosťou osobnosti a má raz prijímať tvorivú energiu duše (Matka / Hmota). Čakra solar plexu súvisí s naplnením potrieb osobnosti a má raz prijímať a plniť priania a potreby duše (Syn / Duša). Sila vôle, tvorivosti a sila príťažlivosti sú tri charakteristiky mysli prislúchajúce mysli Zdroje všetkého stvorenia. Odkrytím týchto vlastností v našom živote nebudeme zvyšovať len vedomie našej duše, ale vedomie všetkého života, ktorý poznáme.

Zdroj: Léčivá-síla-čaker-v-praxi